Aktualności
X Winobraniowe Spotkania Teatralne
Monodram
Leony 2007
Zespół art.
Repertuar
O repertuarze
W przygotowaniu
Przegląd Współczesnego Dramatu
II Letni Festiwal Off Teatr
Winobraniowe Spotkania Teatralne
Powinobraniowe Spotkania Teatralne
Nowe fotele
Sponsorzy
Noce poezji
Oferta dla szkół
Leony 2006
Kronika
Archiwum
O Teatrze
Wydawnictwa
Linki
Przetargi
Projekty
Kontakt
Liczba odwiedzin:
000000
od 10.04.2007

KRONIKA

Sezon 1998/1999

 

Wrzesień '98

W sezonie 1998/99 zespół artystyczny powiększył się o kol. Hannę Klepacką i kol. Pawła L. Gilewskiego.

Podczas Dni Zielonej Góry Lubuski Teatr był gospodarzem GRONOLANDU - sceny działającej w dniach 6 -13 września na placu Słowiańskim, prezentującej spektakle dla dzieci. Mali widzowie obejrzeli pięć różnych przedstawień: "Podróże Koziołka Matołka", "Bal u Króla Lula", "Kota w butach", "Pana Twardowskiego" i musical "Koty".

Nadkomplety dorosłych widzów podczas tegorocznych Dni zgromadziły współorganizowane z restauracją Nieboska Komedia "Nieboskie spotkania", na które przybyli: Zbigniew Zapasiewicz i Olga Sawicka ("Pan Cogito" Z. Herberta), Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Katarzyna Krzanowska ("Sonata Kreutzerowska" L.Tołstoja) i Marian Opania z recitalem "Brell i inni", i warszawski Teatr Rozmaitości, który bawiąc publiczność do łez przedstawił w ciągu dwóch godzin "Dzieła wszystkie Szekspira". W ramach spotkań odbył się również przedpremierowy pokaz "Narkomanów", w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego.

We wrześniu powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Lubuskiego Teatru, mające na celu wspieranie naszego Teatru i troskę o jego dalsze istnienie i rozwój.

Dyrektor Andrzej Buck został laureatem tegorocznej Nagrody Kulturalnej Zielonej Góry.

Statuetki Winiarki (nowa tradycja winobraniowa!) otrzymały aż trzy osoby z naszego Teatru: aktorzy - Iwona Kotzur (na pożegnanie - niestety!) i Artur Beling oraz dyrektor Andrzej Buck.

Podczas tegorocznych Dni Zielonej Góry, 9 września odbył się w naszym Teatrze wieczór dedykowany środowisku teatralnemu Zielonej Góry, na który Prezydent Miasta Henryk Masternak zaprosił obecnych i byłych pracowników Lubuskiego Teatru. Obejrzeliśmy fragment przygotowanego w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich "Kramu z piosenkami" Leona Schillera.

20 września na Scenie im. S. Hebanowskiego - pierwsza w bieżącym sezonie premiera - "Narkomani", spektakl oparty na anonimowych relacjach osób uzależnionych i "Pamiętniku narkomanki" Barbary Rosiek, w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego. Autorką scenografii jest Ewa Strebejko, muzykę skomponował Włodzimierz Jarmołowicz, muzykę do wierszy - Ewa Kornecka. Premierę poprzedziły działania teatralne w wykonaniu grupy młodzieży z Teatru "Drewniana kurtyna" istniejącego przy Żarskim Domu Kultury. Po spektaklu - dyskusja z udziałem obecnej na premierze Barbary Rosiek. Dyskusję poprzedzoną pokazem filmu TV 51 prowadził prof. Jan Kurowicki.

25 września teatralny autokar zawiózł kilkudziesięcioosobową delegację z koszem kwiatów na uroczystą premierę "Don Juana" Moliera w Teatrze Polskim w Poznaniu. Reżyserem spektaklu jest Waldemar Matuszewski, przed trzema laty dyrektor lubuskiej, a obecnie poznańskiej sceny. Na frontowej ścianie Teatru w Poznaniu zobaczyliśmy duży napis: "Serdecznie witamy dyrekcję i zespół Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze". "Powitania opisać się nie da" - stwierdziła na łamach "Gazety Lubuskiej" uczestnicząca w wyprawie Danuta Piekarska.

W Żarskim Domu Kultury 26 września odbyła się uroczysta inauguracja Stałej Sceny Lubuskiego Teatru w Żarach. Publiczność z Żar obejrzała najnowszą premierę - "Narkomanów"

27 września Scena Lalkowa naszego Teatru rozpoczęła obchody swego 35-lecia. Pierwszym świątecznym akcentem była premiera "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej w reżyserii i choreografii Władysława Janickiego. Scenografia - Jacek Zagajewski, muzyka - Robert Łuczak. Dla małych widzów przygotowano konkursy z nagrodami.
Tego samego dnia wieczorem na Scenie im. S.Hebanowskiego wystąpił gościnnie Teatr "19" ze spektaklem "Ćwiczenia z Norwida". Kierowany przez Ireneusza Kałamaję młodzieżowy zespół składa się z pacjentów Oddziału Detoksykacji osób uzależnionych od środków psychoaktywnych w Ciborzu.

Październik '98

2 października "Przeboje muzyki wiedeńskiej", zaprezentowane przez Teatr Muzyczny z Poznania, zainaugurowały działalność Sceny Muzycznej Teatru Lubuskiego. W przerwie koncertu Wojewoda Zielonogórski Marian Miłek odsłonił tablicę upamiętniającą powstanie Stowarzyszenia Przyjaciół Lubuskiego Teatru. Uroczystość otwarcia nowej sceny połączona była z dokonaną przez Prezydenta Miasta Henryka Masternaka inauguracją roku kulturalnego w Zielonej Górze.


11 października na Scenie im. St. Cynarskiego odbyła się premiera farsy Ray'a Cooney'a "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Wojciecha Pokory. Scenografia - Janusz Tartyłło, opracowanie muzyczne - Gerard Nowak


W dniach 19-24 października trwały na naszej scenie Powinobraniowe Spotkania Teatralne. Nie biorąc pod uwagę zmiany formuły (z Winobraniowych na Powinobraniowe) - tegoroczne Spotkania odbyły się już po raz szósty. Szczelnie wypełniająca widownię publiczność obejrzała: "Sanatorium pod klepsydrą" Bruno Schulza w adaptacji i reżyserii Jana Peszka (który wystąpił również jako aktor w tym przedstawieniu, powstałym we współpracy z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie). Teatr z Gniezna zaprezentował "Mieszczanina szlachcicem" Moliera w reżyserii Tomasza Szymańskiego. Z Częstochowy przyjechała "Moralność pani Dulskiej" G.Zapolskiej, w reżyserii Ignacego Gogolewskiego, z Emilią Krakowską w roli Dulskiej. Teatr im. Osterwy z Gorzowa przywiózł "Mistrza i Małgorzatę" M.Bułhakowa w reżyserii Siergieja Fiedotowa. Wreszcie Teatr Polski z Poznania Molierowskiego "Don Juana" w reżyserii Waldemara Matuszewskiego, z Grzegorzem Emanuelem w roli tytułowej (nasz znakomity Hamlet sprzed dwóch lat...). Spotkania zakończył spektakl "Wszystko w rodzinie" R.Cooney'a. W tym samym czasie (19 i 20) nasze "Dziady" pojechały do Słupska.

Listopad '98

15 listopada w naszym Teatrze "druga odsłona Sceny Muzycznej" - jak napisano na łamach "Gazety Lubuskiej" - "Kochankowie Paryża czyli gdzie jest Żorżyk", tak brzmi pełny tytuł rewii piosenki francuskiej, opartej na scenariuszu Joanny Rawik, (którą również zobaczyliśmy w tym spektaklu na scenie). Reżyseria - Daniel Kustosik, scenografia - Anna Bobrowska-Ekiert, choreografia - Wioletta Suska.

Nazajutrz, również na Scenie im.S.Cynarskiego - "Wieczór z Joanną Rawik", na który złożyły się nie tylko piosenki z dawnych lat śpiewane przy akompaniamencie Jerzego Bechyne, ale również wykonany przez Joannę Rawik monodram "Edith Piaf" i rozmowa z autorką zarówno monodramu, jak i książki "Hymn życia i miłości". Wydanie II (poprawione i uzupełnione) tej książki można było nabyć na foyer. Jak również uzyskać autograf autorki.

W listopadzie między Lubuskim Teatrem a Akademickim Radiem INDEX stanął wielki zakład, a na frontonie Teatru zawisł transparent: "Studenci do teatru, pasta do zębów". Dyrektor Teatru Andrzej Buck twierdził, że studenci nie są w stanie zapełnić (do ostatniego miejsca!) dużej widowni naszego Teatru. Jeśli zaś coś takiego miało by miejsce - Teatr funduje biesiadę artystyczną z dwiema beczkami piwa w tle. Naczelny Radia INDEX Grzegorz Chwalibóg "postawił" bezpłatną reklamę Teatru do końca stulecia. 18 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie. Podczas studenckiej premiery "Wszystko w rodzinie" R.Cooney'a "tuż przed godz. 18,00 w teatrze trwało polowanie na krzesła" - doniosła nazajutrz prasa. Uradowany Dyrektor Buck 9 grudnia urządził obiecaną biesiadę. Daniem głównym - obok piwa, był "Apetyt na czereśnie" A.Osieckiej. Widownia pełna po brzegi!

13 listopada widownię gnieźnieńskiego teatru zapełniła przede wszystkim młodzież szkolna. W Teatrze im.A.Fredry dwa spektakle zielonogórskich "Dziadów" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Po spektaklach towarzyskie spotkanie zespołów obu współpracujących z sobą teatrów. "Kulisy Gnieźnieńskie" zamieściły rozmowę z naszym aktorem Jerzym Glapą, który w latach 1982-87 był dyrektorem Teatru im.A.Fredry w Gnieźnie.

Dr Andrzej Buck pełniący od 18 maja br obowiązki dyrektora naczelnego Lubuskiego Teatru, 16 listopada powołany został przez Wojewodę Zielonogórskiego Mariana Miłka na stanowisko dyrektora naczelnego naszego Teatru.

Listopad był dla Lubuskiego Teatru miesiącem podróżnym. Po dwóch spektaklach, bardzo dobrze przyjętych przez szczelnie wypełnioną widownię Gniezna, 25 listopada "Dziady" wyjechały do Piły, również na dwa przedstawienia. W ostatnich dniach miesiąca (28 i 29) farsa Ray'a Cooney'a "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Wojciecha Pokory i scenografii Janusza Tartyłło pojechała do Częstochowy.

Obaj nasi dyrektorzy - Andrzej Buck i Andrzej Nowak poprowadzili zorganizowane już po raz drugi w Lubuskim Teatrze nocne spotkanie z poezją. II Noc Poetów (27.11) rozpoczęła się recitalem Elżbiety Wojnowskiej, która wystąpiła w towarzystwie wybitnego jazzmana Włodzimierza Pawlika. Program wypełniła poezja mówiona i śpiewana, promocja książek oraz rozmowy o poezji. Wśród śpiewających usłyszeliśmy Miłkę Malzahn i Annę Zdanowicz, Mirosława Czyżykiewicza i Grzegorza Tomczaka, Cezarego Wiśniewskiego i gwiazdę wieczoru zespół Czerwony Tulipan z Olsztyna (po raz pierwszy w Zielonej Górze). Wśród promowanych znalazły się książki Wydawnictwa AND z Zielonogórskiej Serii Poezji i Eseistyki, tomik Dariusza Bogacza, Andrzeja Żywienia, Daniela Pogorzelskiego i Cezarego Wiśniewskiego, a także nowa książka prof. Jana Kurowickiego "Naczynia osobności. O poezji lubuskiej - przegląd stronniczy", wreszcie - wydany przez Pro Libris tom poezji Mieczysława Warszawskiego "We własnej skórze". Współorganizatorami "Nocy" byli: Radio Zachód, ZOK, Biblioteka Wojewódzka i Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Grudzień '98

1 grudnia odbył się w Teatrze Lubuskim, wyreżyserowany przez Jerzego Satanowskiego, spektakl sopockiego Teatru Atelier "Nie żałuję", złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej.

4 grudnia swoją nową płytę, zatytułowaną "Uczucia" promował na naszej scenie Michał Bajor, którego recital zgromadził liczne grono wiernej publiczności.

Na zakończenie obchodów 35-lecia Sceny Lalkowej Lubuskiego Teatru, dzięki pomocy Instytutu Słowackiego w Warszawie, nasi najmłodsi widzowie mieli okazję obejrzeć spektakl Państwowego Teatru Lalek z Bratysławy. Zespół przywiózł z sobą "Piotra i Wilka" Sergiusza Prokofiewa oraz "Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saensa. Scenariusz i reżyseria - Andrzej Pachinger. Zwieńczeniem obchodów jubileuszu Sceny Lalkowej była kolejna premiera: "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa w reżyserii Krystyny Jakóbczyk i scenografii Urszuli Kubicz-Fik. Muzyka i teksty kolęd - Jerzy Stachurski. Premiera odbyła się 6 grudnia. Był więc również witający publiczność święty Mikołaj, były prezenty, kwiaty od władz Zielonej Góry, gratulacje i życzenia.

Tydzień później - 12 grudnia - pod nasz gościnny dach zawitała Scena Plastyczna KUL, prezentując autorski spektakl Leszka Mądzika z muzyką Jana A.P. Kaczmarka pt. "Wilgoć". Premiera tego wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach przedstawienia, odbyła się w 1978 roku. Tego samego dnia zielonogórską realizację farsy "Wszystko w rodzinie", w reżyserii Wojciecha Pokory, obejrzała publiczność Gorzowa.

W grudniu rozpoczęły się próby reżyserowanej przez Marcina Ehrlicha sztuki Bogusława Schaeffera "Próby". Premiera odbędzie się w lutym 1999. Ponadto w przygotowaniu: Aleksandra Fredry "Gwałtu, co się dzieje" w reżyserii Tomasza Szymańskiego, "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy, "Gbury" Goldoniego, "Ferdydurke" Gombrowicza oraz "Wariat i zakonnica" Witkacego.

31 grudnia na Scenie im. St. Cynarskiego odbyła się ostatnia w 1998 roku premiera - "Kramik z piosenkami" według Leona Schillera. Tym właśnie spektaklem, w opracowaniu scenicznym Elżbiety Donimirskiej, Scena Inicjatyw Aktorskich Lubuskiego Teatru zapoczątkowała swoją działalność. Choreografią zajął się Kazimierz Knol, opracowaniem muzycznym, przygotowaniem wokalnym i akompaniamentem - Jerzy Bechyne, zaś aranżacją przestrzeni scenicznej - Jarosław Dulęba. Jak przystało na sylwestrowy wieczór, publiczność spełniła noworoczny toast lampką szampana.

Styczeń '99

9 stycznia na Scenie im. St. Cynarskiego wystąpiła gościnnie Kapela Warszawska Staśka Wielanka, prezentując stare warszawskie szlagiery, dowcipy i gawędy. W przerwie, w szatni, serwowano flaki i piwo. Całość imprezy nosiła tytuł "U cioci na imieninach" i została zorganizowana w ścisłej współpracy z Restauracją Nieboska Komedia.

13 stycznia w Sali im. St. Hebanowskiego odbyła się premiera studencka "Narkomanów" w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego.

Nazajutrz - 14 stycznia - Rejonowy Zarząd PCK zorganizował w Teatrze imprezę choinkową dla blisko 400 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu Zielonej Góry i gminy. Maluchy obejrzały spektakl "Tygrysa Pietrka" i otrzymały paczki ze słodyczami i zabawkami.

26 stycznia rozpoczęły się trwające do 6 lutego FERIE'99 z LUBUSKIM TEATREM, w ramach których młoda i najmłodsza widownia Zielonej Góry obejrzała "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej, "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa, "Kota w butach" Jana Brzechwy oraz "Narkomanów" w reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego.

Dzięki pomocy udzielonej przez Zarząd Miasta Zielona Góra, ceny biletów na czas ferii zostały obniżone do wysokości 3 zł za spektakle dla dzieci i 5 zł za spektakl "Narkomanów".30 stycznia na Scenie Muzycznej Lubuskiego Teatru kolejny spektakl Teatru Muzycznego z Poznania. Tym razem była to dwuaktowa komedia muzyczna "Nie kłam kochanie" oparta na farsie M. Hennequina "Mon Bebe". Libretto i teksty piosenek napisał Andrzej Jarecki, całość wyreżyserował Henryk Olszewski, choreografia - Daniel Kustosik, opracowanie scenograficzne - Srtanisław Bigos, aranżacja - Maciej Szymański, kierownictwo muzyczne - Tadeusz Mazurek.

Luty '99

12 lutego odbyła się na scenie im.Stanisława Hebanowskiego (szósta w bieżącym sezonie) premiera "Prób" Bogusława Schaeffera, w reżyserii Marcina Ehrlicha, ze scenografią Grażyny Ehrlich i muzyką Anny Prejzner.

13 lutego - w wigilię WALENTYNEK - staraniem Restauracji Nieboska Komediai Lubuskiego Teatru wystąpiło na Scenie Kabaretowej czworo naszych aktorów (Hanna Klepacka, Anna Zdanowicz, Jerzy Kaczmarowski i Ludwik Schiller) w towarzystwie pianisty oraz Sławomira Gowina w roli konferansjera... Słowem - "Arcywalentynki dla dojrzałych lub doświadczonych, czyli Małżeński Teatrzyk Klęski".

14 lutego na Scenie im.St.Cynarskiego niepodzielnie królowały WALENTYNKI. Od wczesnego popołudnia dla zupełnie dojrzałych zakochanych (znaczna część widowni stanowili słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu trzeciego Wieku) śpiewał Alosza Awdiejew. Potem odbył się koncert poetycki w wykonaniu naszej aktorki Jolanty Szajny, która poprowadziła również konkurs na najlepszą interpretację współczesnego wiersza. Nagrodą był weekend dla dwóch osób w Bukowym Dworku, ufundowany w ramach sponsoringu przez Zielonogórski Zakład Górnictwa Nafty i Gazu. Nagrodę zdobyła p.Irena Piątkowska. Wieczorem - WALENTYNKI Z TEATREM I RADIEM ZIELONA GÓRA. Obdarowana słodyczami publiczność obejrzała pierwszą część "Prób" B.Schaeffera oraz sceny miłosne z "Romea i Julii" W.Szekspira w wykonaniu Tatiany Kołodziejskiej i Artura Belinga. Potem były konkursy dla publiczności prezentującej sceniczne umiejętności i talenty.

17 lutego odbyła się studencka premiera "Prób" Bogusława Schaeffera.

21 lutego Edward Żentara - monodramem "Konopielka" według Edwarda Redlińskiego - rozpoczął, trwający do 1 marca, Przegląd Współczesnego Dramatu Polskiego. Podczas Przeglądu zobaczyliśmy "Śmierć porucznika" Sławomira Mrożka w reżyserii Andrzeja Malickiego, wystawiona przez Teatr im.A.Fredry z Gniezna, "Farrago" Lidii Amejko w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza (Teatr im.W.Bogusławskiego z Kalisza), sztukę Tadeusza Różewicza "Świadkowie czyli nasza mała stabilizacja" w reżyserii Jana Różewicza i wykonaniu Teatru Współczesnego z Wrocławia. Na zakończenie - Piotr Cyrwus i Wojciech Skibiński zaprezentowali "Emigrantów" S.Mrożka. Trzy spośród wieczorów Przeglądu poświęcono filmom dokumentującym twórczość teatralną Tadeusza Kantora, Jerzego Grotowskiego i Tadeusza Różewicza. Pokazy były możliwe dzięki życzliwej pomocy Ośrodka Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych z Wrocławia. Flimy omawiał pracownik Ośrodka, Bruno Chojak. Salę szczelnie wypełniała przede wszystkim młodzież.

 

Marzec'99

Farsą R.Cooney'a "Wszystko w rodzinie" zainaugurowaliśmy 5 marca działalność drugiej (po Żarach stałej sceny poza siedzibą. Nowa scena Lubuskiego Teatru mieści się w Żagańskim Pałacu Kultury.

Tego samego dnia w naszym Teatrze - kolejna (podobno przedostatnia...) premiera Kabaretu "POTEM" - "Paskudy i wywłoki".

Aktor naszego Teatru Paweł L.Gilewski otrzymał w marcu Zielonogórskiego Czarta kulturalnego - jedną z siedmiu tegorocznych nagród przyznanych przez redakcję Lubuskiego Informatora Kulturalnego. W uzasadnieniu napisano: "za udany debiut i kreacje aktorskie w "Narkomanach", "Próbach" i "Wszystko w rodzinie"."

21 marca odbył się kolejny spektakl Sceny Muzycznej Lubuskiego Teatru. Teatr Muzyczny z Poznania przedstawił naszej publiczności "Porwanie Sabinek" P.T.Schönthan w reżyserii Bogusławy Czosnowskiej, scenografii Jacka Zagajewskiego i choreografii Jerzego Wojtkowiaka.

22 marca - "Romeo i Julia" (Sceny z Szekspira). Przedstawienie prowadzone przez Adama Hanuszkiewicza, który jest również autorem transkrypcji szekspirowskiego tekstu. W spektaklu zobaczyliśmy również Dorotę Marszycką (Julia), Roberta Kudelskiego (Romeo) i Juliana Mere (Ojciec Laurenty).

26 marca odbyły się na naszej scenie dwa koncerty Kabaretu OT.TO.

Nazajutrz - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU. Już w południe, dla najmłodszych widzów, "Tygrys Pietrek" z niespodziankami. Dla dojrzalszych - wznowienie monodramu Kazimierza Brauna "Modrzejewska" w reżyserii Waldemara Matuszewskiego, scenografii Ewy Strebejko. W roli Heleny Modrzejewskiej - Tatiana Kołodziejska. (Premiera odbyła się 15 listopada 1995 roku w Salonie Stacji PAN w Paryżu podczas tournée Lubuskiego Teatru). Wieczorem - "Próby" B. Schaeffera oraz spotkanie Zespołu i przyjaciół Teatru połączone z aukcją rekwizytów teatralnych i koncertem poetyckim Jolanty Szajny.

 

Kwiecień'99

12 kwietnia wystąpił na naszej scenie Jerzy Zelnik. W jego wykonaniu obejrzeliśmy monodram według tekstów Adama Mickiewicza "Idę z daleka, nie wiem, z piekła czyli z raju". Był to początek odbywającego się w Lubuskim Teatrze Przeglądu Monodramów "Wielcy Aktorzy - wielka literatura".

 

15 kwietnia kolejny występ Teatrów Nieprofesjonalnych. Tym razem - z Wągrowca Teatr Prób i spektakl "Mięso Szalonych Krów" w reżyserii Jana Kaspera.

18 kwietnia odbyła się premiera "Niezwykłych przygód Pana Kleksa" Jana Brzechwy w reżyserii Konrada Szachnowskiego i scenografii Jerzego Michalaka. Muzyka Stefana Kisielewskiego została opracowana przez Juliana Kurzawę i zaaranżowana przez Jana Walczyńskiego. W roli Pana Kleksa zobaczyliśmy Ludwika Schillera.

20 kwietnia - ciąg dalszy Przeglądu Monodramów "Wielcy Aktorzy - wielka literatura". Tym razem Mikołaj Grabowski i "Mój Gombrowicz". Przedstawienie oparte na fragmentach "Dzienników" i "Trans-Atlantyku" Witolda gombrowicza.

22 kwietnia - gościnny występ naszego Teatru w Gnieźnie, gdzie zaprezentowaliśmy "Narkomanów" w adaptacj i reżyseriiKrzysztofa Rościszewskiego.

Maj'99

 

18 maja miała miejsce studencka premiera "Iwony, Księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza.

21 maja nastąpiło otwarcie kolejnej, trzeciej po Żarach i Żaganiu, stałej sceny Lubuskiego Teatru poza siedzibą. Scena mieści się w Głogowie. Pierwszym spektaklem (to już tradycja) była farsa R. Cooney'a "Wszystko w rodzinie".

Na scenie im. St. Cynarskiego 25 maja odbył się koncert artystów Piwnicy pod Baranami, w którym udział wzięli: Anna Szałapak, Leszek Długosz, Jacek Wójcicki, Kazimierz Madej, Tadeusz Kwinta, Stefan Błaszczyński oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Konrada Mastyło.

30 maja na Scenie im. St. Hebanowskiego - dziewiata w bieżącym sezonie premiera - "Sztuka" Yasminy Rezy, w reż. Leszka Czarnoty. Scenografia Janusz Tartyłło, muzyka - Włodzimierz Szomański.

 

Czerwiec'99

1 i 2 czerwca gościliśmy Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina, który przywiózł sztukę Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich, co ukradli księżyc" w reż. Bogusławy Czosnowskiej. Lubuski Teatr w tym samym czasie zagrał w Koszalinie "Niezwykłe przygody pana Kleksa"

8 czerwca odbył się w Teatrze zorganizowany wspólnie z Żarskim Domem Kultury, koncert zespołu WYSPA, śpiewającego poezję ks. Zygmunta Kowalczuka. Koncert nosił tytuł "Tak, to tu..."

13-16 czerwca Olsztyński Teatr Lalek prezentował na naszej scenie sztukę Marii Kownackiej "O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku". Olsztyńska najmłodsza widownia oklaskiwała w tym czasie naszego "Tygrysa Pietrka".

Pod patronatem Prezydenta Miasta Zielonej Góry Zygmunta Listowskiego odbył się 18 czerwca Koncert Finałowy połączony z wręczeniem LEONÓW'99. Statuetki zaprojektowane przez art. rzeźb. Małgorzatę Bukowicz w tym roku otrzymali: Hanna Klepacka i Jerzy Kaczmarowski - aktorzy sceny dramatycznej oraz Wioletta Sokal i Jan Wysocki ze sceny lalkowej. Laureaci odebrali statuetki z rąk pani wicemarszałek Jolanty Fedak i prezydenta Zygmunta Listowskiego. Ufundowane przez sponsorów nagrody specjalne otrzymali Jolanta Szajna i Ludwik Schiller. Sponsorzy byli także fundatorami upominków dla laureatów oraz uczestników Plebiscytu. Koncert prowadzony przez Jerzego Kaczmarowskiego i Andrzeja Nowaka wypełniły wybrane sceny z premier sezonu oraz wokalne i kabaretowe propozycje aktorów Lubuskiego Teatru.

 

 

Ostatnia aktualizacja 18.12.2007r. g.21:02
Wersja do druku e-mail wstecz wstecz do góry do góry
20.10.2020 r.
Najbliższe przedstawienie:


Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje oraz repertuar LT, wpisz swój adres e-mail:

dodaj usuń
OK
 
Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz je zadać naszym pracownikom:
Impresariat LT


Łączy Nas ZielMAN

Zielonogórski Ośrodek Kultury
Zielonogórski
Ośrodek Kultury


Pajacyk

Serwis internetowy Lubuskiego Teatru dostępny jest za pośrednictwem ZMSK ZielMAN - www.zielman.pl