Aktualności
X Winobraniowe Spotkania Teatralne
Monodram
Leony 2007
Zespół art.
Repertuar
O repertuarze
W przygotowaniu
Przegląd Współczesnego Dramatu
II Letni Festiwal Off Teatr
Winobraniowe Spotkania Teatralne
Powinobraniowe Spotkania Teatralne
Nowe fotele
Sponsorzy
Noce poezji
Oferta dla szkół
Leony 2006
Kronika
Archiwum
O Teatrze
Wydawnictwa
Linki
Przetargi
Projekty
Kontakt
Liczba odwiedzin:
000000
od 10.04.2007

Kronika
Sezon 2002/2003

Czerwiec 2003 

Hucznie obchodziliśmy tegoroczny Dzień Dziecka. Już 31 maja najmłodsi widzowie nie tylko obejrzeli w Palmiarni „Czerwonego Kapturka”, ale również mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Wilkiem. 1 czerwca maluchy oglądały bajkę D. Gellner „Detektyw, Pies Bobi i lustro” a nieco starsze dzieci Lubuski Teatr zaprosił na musical „A to Osiecka”. Spektakl odbył się pod hasłem „Zabierz dziecko na Osiecką”. Rodzic albo opiekun kupując bilet dla siebie, mógł otrzymać gratis drugi bilet dla dziecka.

Również 1 czerwca nasz „Czerwony Kapturek” odbył podróż do Polkowic. Tymczasem w teatralnej Galerii NA BALKONIE odbył się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Pierzchały p.t. „Dzieci, dzieci...”.

W maju i czerwcu odbywały się lekcje teatralne, prowadzone przez naszych aktorów Stefana Szulca i Adama Jędrosza. Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych poznawali rodzaje teatralnych lalek i sposoby ich animowania. Mogli także sami wystawiać sceny z ulubionych przedstawień. Lekcje odbywały się zarówno w Teatrze jak i w poszczególnych szkołach i przedszkolach.

5 czerwca w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbył się spektakl „Moralności pani Dulskiej” G.Zapolskiej z Anną Seniuk w roli głównej. Z początkiem nowego sezonu, dzięki współpracy Teatru z Collegium Polonicum i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, powstanie tam następna stała scena LT.

A 6 czerwca oglądaliśmy Dulską w Zielonej Górze. Było to już 75. przedstawienie „Moralności”...

Pierwszy w dziejach naszej sceny musical „A to Osiecka” 7 i 8 czerwca odwiedził Gorzów oraz Żary.

9 czerwca na Scenie im. St.Cynarskiego odbył się Koncert Galowy III Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji, prowadzony przez Pawła Matysika. Lubuski Teatr był współogranizatorem tegorocznego Festiwalu.

12 czerwca - pożegnalne przedstawienie O beri - beri według Matki Witkacego, w reżyserii Wiesława Komasy. Było to nie tylko pożegnanie ze spektaklem. Żegnaliśmy również, grającą rolę Matki IV Jolantę Szajnę, która odchodzi z naszego zespołu.

17 czerwca odbył się Koncert Finałowy VII edycji Plebiscytu na najpopularniejszych aktorów Lubuskiego Teatru. Statuetki Leonów odebrali Kinga Kaszewska - Brawer i Jacek Zienkiewicz, a także Beata Beling - odtwórczyni tytułowej roli w Królowej śniegu. Ufundowana przez Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego statuetka dla najciekawszej premiery sezonu, została decyzją pracowników i studentów UZ, przyznana Szalonym nożyczkom P.Portnera w reżyserii Grzegorza Matysika. Nagrody Dyrektora i Rady Artystycznej za role kreowane w kończącym się sezonie przyznano: Elżbiecie Donimirskiej (Matka w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie , Wdowa Quin w Prowincjonalnym playboyu, Helena Maria Dąbek w Szalonych nożyczkach), Jerzemu Kaczmarowskiemu (Ojciec w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie, Michael James Flaherty w Prowincjonalnym playboyu) i realizatorom Królowej śniegu : Beacie Beling, Magdalenie Kamińskiej, Annie Zdanowicz i Arturowi Belingowi. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Kaszewska - Brawer, Wojciech Czarnota i Jacek Zienkiewicz za role w Prowincjonalnm playboyu, Magdalena Kamińska za role w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie i Szalonych nożyczkach, Beata Beling za rolę w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie, Artur Beling za rolę w Szalonych nożyczkach oraz Maria Weigelt - za inicjatywę twórczą, dzięki której powstały Pastorałki wg T.Czyżewskiego.
W części artystycznej wystąpili aktorzy Lubuskiego Teatru.

Aktorka naszego Teatru - Tatiana Kołodziejska znalazła się w gronie laureatów III Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa teatry, który odbył się w czerwcu w Sopocie. Jury pod przewodnictwem Grażyny Barszczewskiej przyznało jej nagrodę za aktorską kreację w słuchowisku Znajdziesz mnie w szeptach traw, zgłoszonym przez Radio Zachód.

 

Maj 2003 

Nasz Teatr odwiedził Gorzów 7 maja, prezentując szekspirowskie „Poskromienie złośnicy”’ w reżyserii Grzegorza Matysika. W tym samym dniu na zielonogórskiej scenie zespół z Gorzowa grał „Romea i Julię” w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. W obu teatrach spektakle przeznaczono dla młodzieży szkolnej, grając je w godzinach rannych i przedpołudniowych, wówczas gdy najstarsze klasy zajęte były pisemnym egzaminem maturalnym. A młodszym teatr zaproponował „Maturę z Szekspirem”...

11 maja na naszej scenie kolejna premiera – „Szalone nożyczki” Paula Pőrtnera w reżyserii Grzegorza Matysika, scenografii Pawła Bitki i opracowaniu muzycznym Artura Belinga. W roli głównej - gościnnie Zdzisław Wardejn.

Premiera studencka tego spektaklu odbyła się dwa dni później.

Kolejny casting zgromadził 15 maja w gmachu Teatru rezolutnych, jasnowłosych chłopców w wieku 10 – 13 lat. Reżyser sztuki „Makbet” W.Szekspira ,Wiesław Hejno rozpoczął poszukiwania wykonawcy roli syna Lady Macduff. Na początek wybrano 8 kandydatów.

Nasz zespół grający w musicalu „A to Osiecka” wziął udział w zorganizowanym w Przylepie festynie, pod hasłem „Dzień z Unią Europejską”.

16 maja odbył się na naszej scenie charytatywny Koncert dla Marcina, zorganizowany przez studentkę UZ, Dorotę Zawadzką. Wszyscy wykonawcy – Zespół Tere Fere z Głogowa, formacje PAMP i SPOKO, Mariusz Totoszko – wystąpili za darmo; również Teatr nieodpłatnie udostępnił salę. Dochód z koncertu został przeznaczony na rehabilitację dla młodego zielonogórzanina, który jesienią ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi.

19 maja publiczność Sulechowa obejrzała nasz najnowszy spektakl „Szalone nożyczki” P.Pőrtnera, w reżyserii Grzegorza Matysika.

W dniach 20 – 23 maja zaprosiliśmy młodych widzów na Spotkania ze Sceną Młodych Reżyserów. Lubuski Teatr zaprezentował „Prowincjonalnego playboya” J.M.Synge`a w reż. Bogdana Kokotka, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” P.Zelenki w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwą naturę miłości” B.Frasera w reż. Grzegorza Matysika oraz „Powrót” J.Łukosza w reż. M.Bogajewskiej. Dzięki finansowej pomocy władz miasta, studenci i uczniowie mogli obejrzeć te przedstawienia za – jak zauważyła Gazeta Lubuska – jedyne 3 zł.

20 maja rozpoczęła się siódma już edycja Plebiscytu na najpopularniejszych aktorów Lubuskiego Teatru. Patronat medialny sprawuje Gazeta Lubuska i Radio Zachód.

 

Kwiecień 2003 

Premiera pierwszego w historii Lubuskiego Teatru musicalu „A to Osiecka” odbyła się 6 kwietnia, poprzedzona pokazami w Żarach i Zielonej Górze. Autorem scenariusza i reżyserem jest Kazimierz Mazur. Muzyka jest dziełem Katarzyny Gärtner a scenografia – Anny Bobrowskiej – Ekiert. Choreografią zajęli się Filip Czeszyk i Paweł Matyasik. W spektaklu, oprócz aktorów naszego Teatru , występuje - wyłoniona w drodze castingu – grupa śpiewającej młodzieży i balet złożony z członków Formacji PAMP i SPOKO oraz Studenckiej Grupy UZ.

Również 6 kwietnia odbył się na naszej scenie recital Michała Bajora. Artysta prezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Twarze w lustrach”, a także wcześniejsze przeboje.

7 kwietnia w Żarach zakończył się V Przegląd Współczesnego Dramatu „Nie tylko Irlandia”. Ostatnim jego akcentem był spektakl „Dwoje na jednośladzie” J.Wołka i J.Strobla, w wykonaniu Justyny Szafran i Piotra Machalicy, wspieranych przez znakomity zespół muzyczny w składzie: Janusz Strobel, Włodek Pawlik i Mariusz Fazi Mielczarek.

14 kwietnia gościliśmy na naszej scenie żarski teatr „A ja nie wiem”, który zaprezentował jednoaktówkę H. Pintera „Samoobsługa”.

15 kwietnia odbyła się premiera studencka musicalu „A to Osiecka”.

25 kwietnia gościliśmy Teatr im.J.Osterwy z Gorzowa, który przywiózł reżyserowaną przez Teresę Kotlarczyk, sztukę M. Gogola „Rewizor”. Scenografia – Małgorzata Treutler. W roli Horodniczego - Roman Kłosowski.

 

Marzec 2003 

Na pożegnanie tegorocznego karnawału, 1 marca odbył się w LT Bal Maskowy Aktora, poprzedzony przedpremierowym pokazem sztuki Petra Zelenki „Opowieści o prawdziwym szaleństwie”. A potem już była sala taneczna i sale biesiadne a w nich aranżacje muzyczne, kulinarne i nastrojowo-przestrzenne. Utrzymane w klimatach wiedeńskich lub w scenerii kabaretu lat dwudziestych - do wyboru. Do północy obowiązywały maski, później odbywała się aukcja rekwizytów teatralnych. Współorganizatorem Balu było Stowarzyszenie Przyjaciół Lubuskiego Teatru.

2 marca, w ramach Sceny Młodych Reżyserów, polska prapremiera sztuki Petra Zelenki „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, scenografii Krzysztofa Małachowskiego, z muzyką Tomasza Gwincińskiego.

4 marca spektakl „Jaś i Małgosia” J.Brzechwy obejrzały dzieciaki w Kościanie a 10 marca „Moralność pani Dulskiej” gościła na gorzowskiej scenie.

W drugiej dekadzie marca do Szprotawy pojechała „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Poskromienie złośnicy” a „Prowincjonalny playboy” odwiedził Rybnik.

23 marca ten sam spektakl rozpoczął V Przegląd Współczesnego Dramatu, odbywający się w tym roku pod hasłem „Nie tylko Irlandia”. Następnego wieczoru oglądaliśmy „Kalekę z Inishmaan” Martina McDonagha w reżyserii Agnieszki Glińskiej i Władysława Kowalskiego, spektakl przygotowany przez warszawski Teatr Powszechny.25 marca Teatr Polski z Wrocławia zaprezentował sztukę McPersona „Tama” w reżyserii Barbary Sass. Potem były „Wrota” Sceny Plastycznej KUL i otwarcie wystawy fotografii oraz plakatów Leszka Mądzika - z udziałem Autora. Uczestnicząca w V Przeglądzie publiczność obejrzała także „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki , w wykonaniu aktorów LT oraz „Wizytę starszej pani” F.Dürrenmatta w reżyserii Romana Krzywotulskiego, wykonaną przez Teatr Drewniana Kurtyna z Żar. Tegoroczny Przegląd, organizowany wspólnie z Żarskim Domem Kultury, odbywa się częściowo w Żarach..

24 marca rozpoczęły się Polkowickie Dni Teatru, realizowane w bieżącym roku przy współudziale Lubuskiego Teatru. Obok repertuaru dla najmłodszych, pokazaliśmy polkowickiej widowni, reprezentujące nurt „czarnego teatru”, „Miniatury” i szekspirowskie „Poskromienie złośnicy”, a także dramat współczesny – „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie” B.Frasera. Podczas trwających do 12 kwietnia Dni organizowane są również warsztaty aktorskie i lalkarskie dla młodzieży szkolnej i przedszkolaków, prowadzone przez naszych aktorów.

27 marca obchodziliśmy czterdziesty drugi Międzynarodowy Dzień Teatru. „Komedię sytuacyjną „ zrealizowaną przez nasz Teatr oglądała publiczność Polkowic. Przed spektaklami, zgodnie z tradycją czytano orędzie ITI, w tym roku - napisane przez niemieckiego dramatopisarza Tankreda Dorsta. A tych, którzy zostali w Zielonej Górze pan Marszałek Bocheński poczęstował wspaniałym, wielkim tortem.

 

Luty 2003

2 lutego odbyła się kolejna premiera Sceny Inicjatyw Aktorskich.. Wioletta Sokal i Ludwik Schiller przygotowali „Czerwonego Kapturka” na podstawie tekstów Jiřego Středy i Jana Brzechwy. Muzyką i opracowaniem muzycznym , przeznaczonego dla najmłodszych widzów spektaklu, zajął się Jerzy Bechyne

7 lutego warszawska publiczność obejrzała na Scenie Impresaryjnej Teatru Małego spektakl J.M.Synge`a „Prowincjonalny playboy” w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru.

Od 11 do 14 lutego trwał na naszej scenie przegląd teatrzyków dziecięcych. Uczestniczyło w nim 18 grup teatralnych z 15 miejskich przedszkoli. Każdy dzień przeglądu kończył się występem aktorów LT. Najmłodsi aktorzy zagrali m.in. Kota w butach, Kopciuszka, Calineczkę a obejrzeli baśniowe dzieje Pinokia, Królowej śniegu, Jasia i Małgosi a także Tygrysa Pietrka.

15 lutego po kilkumiesięcznej przerwie wznowiona została „Komedia sytuacyjna” J. Mortimera i B. Cooke`a. Występy gościnne roli Karola rozpoczął Zdzisław Sobociński - aktor teatru w Jeleniej Górze.

21 lutego „Moralność pani Dulskiej” z udziałem Anny Seniuk obejrzała publiczność Gniezna.

23 lutego - kolejna premiera przygotowana przez Scenę Inicjatyw Aktorskich LT, zatytułowana „Obmyślam świat”. Scenariusz, złożony z wierszy Wisławy Szymborskiej, opracowała Jolanta Szajna. Wykonawcami spektaklu, w którym wykorzystano muzykę Jana Sebastiana Bacha, są Jolanta Szajna i Stefan Szulc.

27 lutego odbył się w naszym Teatrze „Wieczór z Petrem Zelenką”, który zgromadził liczną (głównie młodzieżową) widownię. W programie - oprócz pokazu dwóch filmów Petra Zelenki „Samotni” i „Guzikowcy” - spotkanie z reżyserem Małgorzatą Bogajewską. Wieczór prowadziła Agnieszka Buck.

 

Styczeń 2003

Uczestnicząc w 11 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lubuski Teatr przeznaczył na ten cel część dochodu z granego 12 stycznia „Poskromienia złośnicy” W. Szekspira.

15 stycznia przedstawienie „Jaś i Małgosia” wg Jana Brzechwy zaprezentowane zostało w Centrum Kultury Zachód we Wrocławiu.

19 stycznia w Polkowicach otwarta została jeszcze jedna stała scena Lubuskiego Teatru. Pierwszym przedstawieniem była „Moralność pani Dulskiej” z Anną Seniuk w roli głównej.

21 stycznia spektakl „Królowa śniegu” wg H. Ch. Andersena rozpoczął trwające do końca miesiąca FERIE Z LUBUSKIM TEATREM. Podczas zimowej przerwy w nauce dzieciaki miały okazję obejrzeć również spektakle „Tygrys Pietrek” H. Januszewskiej, „Detektyw, pies Bobi i lustro” D. Gellner, „Nowe szaty króla” H.Ch. Andersena oraz „Jaś i Małgosia” J.Brzechwy.

29 stycznia nasza „Królowa śniegu” odwiedziła Żary.

W ostatnim dniu stycznia na scenie Lubuskiego Teatru wystąpił Teatr La M.ort z autorskim przedstawieniem Eweliny Góral „Wszystko zamiast”, uhonorowanym główną nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu działań Teatralnych i Plastycznych w Tczewie „Zdarzenia 2002”. Trwające 35 minut przedstawienie, prezentowane przez sześcioosobowy zespół w obecności jednego widza, uznane zostało przez krytykę za skrajny eksperyment teatralny. Zespół, złożony z absolwentów i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej, zagrał dla zielonogórskiej widowni 8 spektakli.

 

Grudzień 2002 

4 grudnia gościliśmy na naszej scenie Teatr im.J.Osterwy z Gorzowa Wlkp., który tym razem przywiózł „Baśń o zaklętych braciach” E.Szwarca w reżyserii Cezarego Żołyńskiego. W tym samym czasie na gorzowskiej scenie oglądano spektakl C.Collodiego „Pinokio” w reżyserii Daniela Kustosika.

W ramach studenckich wtorków odbyły się w grudniu spektakle J.M.Synge`a „Prowincjonalny playboy” oraz „Powrót” J.Łukosza.

W grudniu nasza „Opowieść wigilijna” odwiedziła Lubin i Dzierżoniów, „Moralność pani Dulskiej” - Wrocław, a spektakle „Jaś i Małgosia” oraz „Poskromienie złośnicy” pojechały do Wschowy.

16 grudnia w skansenie w Ochli odbyła się, przygotowana przez naszą Scenę Inicjatyw Aktorskich, premiera „Pastorałek” wg Tytusa Czyżewskiego w opracowaniu scenicznym Marii Weigelt.

20 grudnia - Wieczór kolęd w wykonaniu aktorów LT i spotkanie opłatkowe zespołu z udziałem naszych przyjaciół i nestorów. Nazajutrz koncert został powtórzony w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela.

Rok 2002 pożegnaliśmy szekspirowskim „Poskromieniem złośnicy” w reżyserii Grzegorza Matysika i tradycyjną lampką szampana.

 

Listopad 2002 

14 listopada nasza „Księżniczka na ziarnku grochu” odwiedziła Polkowice.

21 listopada publiczność Międzyrzecza obejrzała „Moralność pani Dulskiej” z Anną Seniuk w roli głównej.

Nasza pantomima, zatytułowana „Męskie sprawy”, w ostatniej dekadzie listopada pojechała do Łagowa oraz do Bydgoszczy.

„Witajcie w naszej bajce” - pod takim hasłem odbył się 24 listopada w Lubuskim Teatrze koncert dla najmłodszych, prowadzony przez Elżbietę Donimirską i Andrzeja Nowaka. Był także konkurs. Dzieciaki odgadywały tytuły spektakli, z których pochodziły prezentowane przez aktorów piosenki. Laureaci otrzymali zaproszenia na następne przedstawienia LT a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami.

Tegoroczna, szósta z kolei, Noc Poetów rozpoczęła się 28 listopada spotkaniem z Ewą Lipską w bibliotece wojewódzkiej. Następnego wieczoru obejrzeliśmy w Lubuskim Teatrze „Całun” Sceny Plastycznej KUL. Odbył się także wernisaż wystawy zatytułowanej „Fotografie”, dokumentującej spektakle Leszka Mądzika. 30 listopada, również w Lubuskim Teatrze - Koncert Galowy. Rozpoczęła go etiuda, wykonana przez aktorów LT, zrealizowana pod kierunkiem Leszka Mądzika. Następnie odbył się konkurs na interpretację polskiej poezji śpiewanej, prowadzony przez Ewę Andrzejewską, w którym wzięło udział trzynastu wykonawców. Jury, pod przewodnictwem Leszka Długosza, przyznało nagrodę ufundowaną przez redakcję „Gazety Luibuskiej” aktorce LT Magdalenie Kamińskiej, nagrodę Dyrektora LT Celinie Czarneckiej i wyróżnienie Tomaszowi Łupakowi. Tomiki poezji promowane podczas tegorocznej Nocy - ks.Zygmunta Kowalczuka „Bliżej niż dalej” (wyd. Pro Libris) i „Estetyczne przyjemności” Sławomira Gowina (wyd. Pracownia Wydawnicza AND) zostały zaprezentowane w postaci etiud, przygotowanych przez aktorów LT. Ogłoszone zostały wyniki konkursu „Moja pierwsza książka”, którego laureatami zostali: Joanna Szpak, Stefan Szulc i Monika Augustyniak. Noc Poetów zakończył Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodę zdobyła Katarzyna Kulikowska a wyróżnieni zostali: Przemysław Kot, Anita Bednarek, Katarzyna Chojnacka i Katarzyna Buchwald. A potem były jeszcze imprezy towarzyszące: recital Leszka Długosza, koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz „Zielnik” Sceny Plastycznej KUL prezentowany w Żarskim Domu Kultury.

Październik 2002 

W naszym Teatrze rozpoczęły się przygotowania do wystawienia musicalu „A to Osiecka”. Jego realizatorzy - Katarzyna Gärtner i Kazimierz Mazur wybrali w pierwszych dniach października, podczas castingu , młodych wokalistów i tancerzy. Zobaczymy ich na scenie , razem z aktorami LT, pod koniec grudnia br.

5 października odbyła się pierwsza w bieżącym sezonie premiera w Lubuskim Teatrze: ‘’Prowincjonalny playboy” Johna Millingtona Synge`a w reżyserii Bogdana Kokotka. Scenografia - Krzysztof Małachowski, muzyka - Zbigniew Siwek. W tytułowej roli - Jacek Zienkiewicz. Premiera została przygotowana w ramach Sceny Młodych Reżyserów.

6 października po spektaklu ‘’Księżniczki na ziarnku grochu” na foyer Teatru odbył się wernisaż wystawy ‘’Tutaj zawsze będę dzieckiem”. Jej autorka, Agnieszka Migdałek, tym razem zaprezentowała portrety dziecięce.

W październiku powrócił na scenę spektakl B.Frasera „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie...” W roli Kane`a zobaczyliśmy Tomasza Flotyna. 16-letni Tomek dostał rolę w wyniku castingu, w którym pokonał 10 rywali.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, wieńczącego obchody dziesięciolecia Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Lubuskiemu Teatrowi nadano godność Honorowego Członka ZUTW.

15 października „Moralność pani Dulskiej” z Anną Seniuk w roli głównej obejrzała publiczność Nowego Sącza.

18 października zrealizowany na naszej scenie „Pinokio” C.Collodiego w reżyserii Daniela Kustosika gościł w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Również w październiku spektakl ten odwiedził Głogów a „Prowincjonalny playboy” pojechał do Żar.

W dniach 21-26 października trwały na naszej scenie X Powinobraniowe Spotkania Teatralne. Tym razem wypełnił je przegląd dramatu irlandzkiego, nad którym honorowy patronat sprawowali: dr Jacek Kseń - Konsul Honorowy Irlandii i Andrzej Bocheński - Marszałek Województwa Lubuskiego. Zgromadzona na przeglądzie publiczność obejrzała, oprócz naszej najnowszej premiery - „Prowincjonalnego playboya” J.M.Synge`a również „Dublińską kolędę” Conora McPhersona zrealizowaną przez Teatr Studio z Warszawy oraz dwa spektakle Martina McDonagh`a : „Królowa piękności z Leenane” w reżyserii Roberta Glińskiego i „Samotny zachód” w reżyserii Eugeniusza Korina. Oba spektakle powstały w Teatrze Nowym w Poznaniu. Podziwialiśmy kreacje aktorskie Krystyny Feldman i Danieli Popławskiej, Krzysztofa Majchrzaka, Waldemara Szczepaniaka i innych. Były także dwa zespoły - roztańczona Reelandia i folkowa grupa muzyczna Carrantuohill . Były spotkania w Blues Expresie i Cafe Stańczyk i wystawa malarstwa Ewy Mańkowskiej w teatralnej Galerii na Balkonie. Dyrektor Buck zapowiada drugą odsłonę przeglądu na wiosnę 2003 roku.

29 października odbyło się 50-te przedstawienie „Pinokia” C.Collodiego w adaptacji Andrzeja Bucka i reżyserii Daniela Kustosika.

30 października kolejna teatralna podróż - „Moralność pani Dulskiej” oglądano w Zgorzelcu.

 

Wrzesień 2002 

26 września Gazeta Lubuska i Lubuski Teatr ogłosiły konkurs na debiutancką książkę poetycką. Promocja trzech wybranych w drodze konkursu książek odbędzie się podczas VI Nocy Poetów w Lubuskim Teatrze w dniach 28-30 listopada br.

Największy manager sportowy (żużel, piłka nożna, koszykówka, siatkówka)

 

Ostatnia aktualizacja 18.12.2007r. g.21:02
Wersja do druku e-mail wstecz wstecz do góry do góry
20.10.2020 r.
Najbliższe przedstawienie:


Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje oraz repertuar LT, wpisz swój adres e-mail:

dodaj usuń
OK
 
Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz je zadać naszym pracownikom:
Impresariat LT


Łączy Nas ZielMAN

Zielonogórski Ośrodek Kultury
Zielonogórski
Ośrodek Kultury


Pajacyk

Serwis internetowy Lubuskiego Teatru dostępny jest za pośrednictwem ZMSK ZielMAN - www.zielman.pl